سفارش تامین قطعات الکترونیکی

شرکت ها در تامین قطعات الکترونیکی همواره با دو مشکل اساسی مواجه هستند، اول اعتماد به اصالت و کیفیت محصولات داخل بازار ایران و دوم نبود برخی از قطعات مورد نیاز و نیاز به وارد کردن آن از خارج از ایران. موضوع واردات قطعه جدای از اینکه برای شرکت های کوچک‌تر به صرفه نیست، عموما بسیار زمان و پر دسترس خواهد بود. از این رو برای حل هر دو مشکل، ما در آوند الکترونیک این مشکل را نیز برای مشتریان‌مان حل کرده‌ایم. همچنین می‌توانید مونتاژ برد الکترونیکی خود را به تیم متخصص آوند الکترونیک بسپارید‌.

تامین انواع قطعات الکترونیکی

چرا تامین قطعات الکترونیکی را به آوند الکترونیک بسپاریم؟

فرم سفارش تامین قطعات الکترونیکی

سفارش خود را برای استعلام قیمت و زمان تامین قطعات الکترونیکی در فرم زیر ثبت کنید تا کارشناسان ما بعد از بررسی با شما تماس بگیرند

شماره قطعه و تعداد
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

چرا تامین قطعات الکترونیکی اهمیت دارد‌؟

در روند ساخت یک محصول الکترونیکی‌ یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد و ممکن است برای شما چالش‌هایی ایجاد کند‌، تامین قطعات الکترونیکی است‌. یک محصول الکترونیکی برای ساخت به طور قطع نیازمند برد الکترونیکی (‌برد مدار چاپی‌) است و برد‌های الکترونیکی برای انجام فعالیت‌هایی که شما از آنها انتظار دارید نیازمند قطعاتی هستند که بتوانند عملیات‌های مد نظر شما را انجام دهند‌. در دنیای امروزی که پر از پیشرفت تکنولوژی است‌، تامین قطعات الکترونیکی برای شرکت‌ها و تولیدکنندگان به یکی از چالش‌های اساسی تبدیل شده است. برای مونتاژ برد‌ الکترونیکی و طراحی و تولید تجهیزات الکترونیکی استفاده از قطعات با‌کیفیت بسیار اهمیت دارد‌، زیرا با استفاده از قطعاتی از کیفیت و سلامت آنها اطمینان ندارید ممکن است هزینه‌های تولید محصول خود را بالا ببرید و محصول نهایی نیز طول عمر کافی نداشته‌باشد‌.

بهترین روش برای آنکه خیالتان از بابت کیفیت قطعات الکترونیکی مورد نیازتان راحت باشد‌، سپردن پروسه‌ی تامین قطعات الکترونیکی به تامین کننده‌ای است که بتواند قطعات درخواستی شما را از بهترین برند و با بالا‌ترین کیفیت تامین کند‌.

قطعات الکترونیکی از نظر کیفی به ۳ دسته‌ی اورجینال‌، کپی و رینیو (بازسازی شده) تقسیم می‌شوند‌. قطعات الکترونیکی اورجینال بالا‌ترین کیفیت را در بین این ۳ دسته بندی دارند‌. قطعات کپی نیز معمولا از کیفیت خوبی برخوردارند و استفاده از قطعات کپی در مواردی که قطعات اورجینال در دسترس نیست می‌تواند انتخاب خوبی باشد‌. در مواردی قطعات اورجینال به علت تغییر تکنولوژی روز دیگر تولید نمی‌شوند و این موضوع باعث می‌شود تا از قطعات الکترونیکی کپی استفاده کنید‌. برای آشنایی بیشتر درباره‌ی دسته بندی قطعات الکترونیکی و انواع قطعات الکترونیکی روی لینک کلیک کنید‌.

برای انتخاب شرکت تامین کننده قطعات الکترونیکی باید به چه نکاتی توجه کنیم‌؟

انتخاب تامبن کننده‌ی معتبر یکی دیگر از چالش‌های تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی است‌، در ادامه به ویژگی‌هایی که یک تامین کننده قطعات الکترونیکی باید داشته باشد نگاهی می‌اندازیم:

امکان تامین قطعات از برند‌های معتبر جهانی

از ویژگی‌هایی که یک تامین کننده قطعات الکترونیکی باید داشته باشد این است که بتواند قطعات درخواستی را با بالا‌ترین گرید از شرکت‌های معتبر جهانی تهیه کند‌. با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه کشور عزیزمان ایران صورت گرفته است امکان تامین مستقیم قطعات الکترونیکی از شرکت‌های مطرح آمریکایی و اروپایی وجود ندارد و تولید کنندگان باید به دنبال شرکتی باشند که بتواند با وجود این مشکلات قطعات مورد نیازشان را تامین کند‌. آوند الکترونیک با واسطه‌هایی در سطح بین المللی دارد‌، می‌تواند بهترین انتخاب شما برای تامین قطعات الکترونیکی‌ از بازار‌های جهانی باشد‌.

تامین قطعات الکترونیکی از بازار داخلی با بهترین قیمت

برخی از قطعات الکترونیکی در بازار داخل ایران یافت می‌شوند اما ممکن است بسیاری از این قطعات دارای کیفیت مطلوبی نباشند و کیفیت محصول نهایی شما را تحت تاثیر قرار دهند به علاوه با قیمت‌های بالایی به شما فروخته شوند‌. برای انتخاب شرکت تامین کننده‌ی قطعات الکترونیکی به این نکته توجه کنید که تامین کننده باید بتواند کیفیت قطعات و منصفانه بودن قیمت قطعات را تضمین کند‌، معمولا شرکت‌هایی می‌توانند چنین ثضمینی ارائه دهند که یا خود وارد کننده و نمایندگی شرکت‌های تولید کننده قطعات الکترونیک باشند یا قطعات را از شرکت‌های وارد کننده تامین کنند‌.

نکات تکمیلی برای انتخاب تامین کننده قطعات الکترونیکی

در این قسمت نکات تکمیلی‌ای که یک شرکت تامین قطعات الکترونیکی باید داشته باشد را با هم بررسی می‌کنیم‌. در نظر داشته باشید عدم توجه به هرکدام از این موارد ممکن است پروسه‌ی ساخت محصول الکتریکی یا طول عمر آن را تحتت تاثیر قرار‌دهد‌:

 • یکی از نکات مهمی که برای انتخاب تامین کننده باید به آن توجه کنید امکان تامین قطعات در شرایط خاص است‌، این مورد به این علت اهمیت دارد که قطعات ممکن است در مواقعی نایاب شوند (‌همانند بحران تراشه در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱‌)‌. تامین کننده‌ای که انتخاب می‌کنید باید بتواند قطعات درخواستی را در این شرایط نیز برای شما تهیه کند و به دست شما برساند‌.
 • از دیگر موارد مهم برای انتخاب یک تامین کننده میزان سابقه‌ی حضور این شرکت در حوزه‌ی تامین قطعات الکترونیک است‌.
 • سرعت تامین قطعات الکترونیکی یکی دیگر از مواردی است که در پروسه انتخاب یک تامین کننده معتبر اهمیت دارد‌. برخی از قطعات به علت ماهیت‌های حساس و استراتژیک‌، دارای فرآیند تامین زمان بری هستند اما انتخاب شرکتی که بتواند در سریع‌ترین زمان قطعات درخواستی شما را تامین کند دارای اهمیت است‌.
 • شرکت‌های تامین کننده معتبر قطعات الکترونیکی با وجود اینکه قطعات را با بالاترین کیفیت تامین می‌کنند‌، تیم کنترل کیفی‌ای دارند که سلامت و کیفیت قطعات را بررسی می‌کند تا از کارایی و سلامت قطعاتی که به دست مشتریان می‌رسد اطمینان حاصل کنند‌.

چرا آوند الکترونیک را برای تامین قطعات الکترونیکی خود انتخاب کنیم‌؟

آوند الکترونیک با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه‌ی تامین قطعات الکترونیکی و همچنین ارتباطاتی که در صنعت الکترونیک دارد تمامی نکاتی که یک تامین کننده ی ایده‌آل قطعات الکترونیکی باید داشته باشد را دارا می‌باشد و می‌تواند تمامی قطعات الکترونیکی مورد نیاز شما را در کمترین زمان‌، با بالا‌ترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت‌، از معتبر‌ترین تولید کنندگان جهانی قطعات الکترونیکی تامین کند و بعد از اطمینان از سلامت آنها‌، قطعات را به دست شما مشتریان عزیز برساند‌.

برخی از مزیت‌هایی که تامین قطعات در آوند الکترونیک دارد عبارتند از‌:

 1. تامین قطعات به صورت مستقیم از بازار‌های جهانی
 2. امکان تامین قطعات الکترونیکی اورجینال‌، کپی و رینیو
 3. تضمین کارآیی و سلامت قطعات الکترونیکی تامین شده
 4. مشاوره‌ی تخصصی و رایگان برای تامین قطعات الکترونیکی
 5. تضمین ارائه‌ی بهترین قیمت بازار
 6. امکان واردات قطعات به صورت مستقیم از بازار‌های اروپایی و کشور چین
 7. تامین قطعات موجود در ایران از وارد کننده‌ی مستقیم با کمترین حاشیه سود

آوند الکترونیک امکان تامین قطعات شما را برای پروسه‌ی مونتاژ برد الکترونیکی دارا می‌باشد و شما می‌توانید با ارائه‌ی فایل طراحی شده‌ی برد و بعد از برگاری یک جلسه با متخصصین آوند الکترونیک خیالتان از بابت بردی که مونتاژ می‌شود راحت باشد و دیگر نیازی نیست نگران تامین قطعات خود باشید‌.

تامین قطعات الکترونیکی در آوند الکترونیک بدون هیچ محدودیتی انجام می‌شود‌. اگر قصد دارید خودتان برد‌های خود را مونتاژ کنید بازهم می‌توانید از خدمات تامین قطعات الکترونیکی آوند الکترونیک استفاده کنید‌.

برخ از قطعاتی که آوند الکترونیک می‌تواند برای شما تامین کند عبارت است از‌: مقاومت‌ها‌، انواع خازن‌ها‌، مدار های مجتمع (‌IC‌ها‌)‌، سوییچ‌ها‌، انواع برد‌های مدار چاپی (‌PCB‌) و …

چه زمانی به تامین کننده‌ی قطعات الکترونیکی نیاز داریم‌؟

در موارد مختلفی به تامین کننده‌های قطعات الکترونیکی نیاز پیدا می‌کنیم یکی از این موارد زمانی است که قصد تولید یک محصول یا برد الکترونیکی دارید‌. در این زمان باید به یک تولید کننده‌ی قطعات الکترونیکی معتبر مراجعه کنید تا قطعات الکترونیکی مورد نیاز شما را با بالا‌ترین کیفیت برای شما تهیه کند‌.

مورد دیگری که به یک شرکت تامین کننده‌ی قطعات الکترونیکی نیاز دارید زمانی است که برد الکترونیکی‌ای دارید که نیاز به تعمیر دارد‌. اگر مشکل برد الکترونیکی شما از قطعات به کار رفته در برد باشد نیاز دارید تا از یک تامین کننده‌، قطعات الکترونیکی مورد نیاز خود را تامین کنید‌.

روند تامین قطعات الکترونیکی در آوند الکترونیک

پروسه‌ی تامین قطعات در آوند الکترونیک دارای مراحلی است که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم:

 1. ارائه درخواست
  برای ارائه‌ی درخواست تامین قطعات دراین مرحله شماره‌ی قطعات‌، تعداد قطعه‌ی مورد نیاز و اطلاعات تماس خود را در فرمی که در بالای صفحه قرار گرفته وارد کنید تا کارشناسان آوند الکترونیک با شما تماس بگیرند‌.
 2. برآورد زمان و هزینه‌ی تامین قطعات و ارائه‌ی پیش‌فاکتور
  بعد از ارائه‌ی کامل اطلاعات درخواست به کارشناسان ما تیم تامین قطعات‌، زمان مورد نیاز برای تامین قطعه و هزینه‌ی آن را برآورد می‌کنند و به صورت پیش فاکتور این برآورد‌ها را به اطلاع شما می‌رسانند‌.
 3. انعقاد قرارداد و شروع پروسه‌ی تامین
  در صورت تایید شما‌، قراردادی بابت تامین قطعات طبق هزینه و زمان برآورد شده به امضای دو طرف خواهد رسید و پروسه‌ی تامین قطعات شروع خواهد‌شد‌.
 4. بررسی سلامت قطعات تامین شده
  قطعات تامین شده پیش از تحویل به شما توسط تیم تخصصی کنترل کیفیت بررسی می‌شوند تا از سلامت و کارآیی قطعات الکترونیکی تامین شده اطمینان حاصل کنیم و قطعاتی با کیفیت و سالم به شما تحویل دهیم‌.
 5. تحویل و تسویه
  بعد از اطمینان بابت سلامت قطعات تامین شده‌، سفارش شما طبق استاندارد‌های بین المللی بسته بندی می‌شود و مطابق با قرارداد‌، تحویل قطعات و تسویه مبلغ قرارداد صورت می‌گیرد‌.