طراحی و تولید تجهیزات الکترونیکی

طراحی برد الکترونیکی و تولید تجهیزات الکترونیکی یکی از پیچیده‌ترین مراحل ساخت یک محصول الکترونیکی است چرا که باید برد الکترونیکی مورد نظر مطابق با استاندارد‌های جهانی باشد و همچنین کارآیی‌ای که از آن انتظار داریم را داشته باشد‌. آوند الکترونیک با سابقه‌ای که در زمینه‌ی طراحی و تولید تجهیزات الکترونیکی دارد می‌تواند طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی را مطابق کارآیی مد نظر شما و منطبق با استاندارد های روز دنیا طراحی و تولید کند‌. برای ثبت سفارش طراحی برد‌ الکترونیکی بر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید‌.

طراحی برد تا ساخت تجهیزات الکترونیکی

چرا طراحی برد الکترونیکی و ساخت تجهیزات الکترونیکی را به تیم آوند الکترونیک بسپاریم‌؟

طراحی برد‌های الکترونیکی

آوند الکترونیک به وسیله‌ی متخصصان مجرب و همچنین سابقه‌ی درخشان خود‌، طراحی‌هایی که مد نظر شماست را به طور کامل انجام می‌دهد و مطمئن می‌شود که این طراحی‌ها با استاندارد‌های مربوط به مونتاژ برد‌ سازگاری داشته باشد و خیال شما را بابت مونتاژ برد‌های الکترونیکی‌ای که طراحی شده‌، راحت می‌کند‌. ما در آوند الکترونیک امکان این را داریم که خدمات جامع طراحی (Turnkey) را مطابق با آخرین استاندارد‌های روز دنیا برای شما عزیزان انجام دهیم‌.

اگر سازمان شما بر نوآوری و توسعه‌ متمرکز است‌، می‌توانید تمام خدمات و نیازمندی‌های مربوط به تجهیزات الکترونیکی خود را با خیال راحت به آوند الکترونیک بسپارید‌.

خدماتی که آوند الکترونیک در طراح پروژه به شما ارائه می‌دهد

ثبت درخواست برون سپاری طراحی و ساخت

درخواست خود را در فرم زیر ثبت کنید تا کارشناس ما با شما تماس گرفته و جزییات پروژه را با شما پیش ببریم

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

طراحی برد‌های الکترونیکی به چه صورت انجام می‌شود‌؟

در دنیای امروز که پر از پیشرفت‌های فناوری و تکنولوژی است‌، تجهیزات الکترونیکی جزء جدایی ناپذیری از زندگی ما شده‌اند‌. از تلفن‌های هوشمند تا رایانه‌ها و دستگاه‌های پزشکی پیشرفته و همه‌ی تجهیزات الکترونیکی وابسته به برد‌های الکترونیکی هستند. طراحی برد‌های الکترونیکی یکی از ارکان اصلی در زمینه‌ی تولید تجهیزات الکترونیکی است‌. طراحی برد الکترونیکی اولین مرحله برای ساخت و تولید تجهیزات الکترونیکی به حساب می‌آید‌. در ادامه به مراحل طراحی یک برد الکترونیکی میپردازیم.

 1. تعیین نیاز‌ها و مشخصات‌ برد الکترونیکی
  اولین گام در طراحی یک برد الکترونیکی‌، تعیین نیازها و مشخصات آن است‌. به عبارت دیگر‌، باید یدانیم این برد برای انجام چه کاری استفاده می‌شود و مطابق با کار مورد نظر، برد را طراحی کنیم‌.
 2. طراحی مدار برد الکترونیکی
  بعد از تعیین کاری که از برد انتظار داریم‌، مدار الکترونیکی را برای برد طراحی می‌کنیم‌. این مدار نقش مغز برد را ایفا می‌کند و تعیین می‌کند که قطعات چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند‌‌. در اصل این مدار تعیین کننده‌ی اتصالات هادی (‌trace‌ها‌) در برد است‌.
 3. ترسیم برد
  بعداز طراحی مدار‌، نوبت به ترسیم برد می‌رسد. منظور از ترسیم برد مشخص سازی قطعات الکترونیکی است که باید بر روی برد حایگذاری شوند‌، مشخصات و ترتیب جایگذاری قطعات و همچنین نوع قطعات مورد استفاده در برد در این مرحله تعیین می‌شود‌.
 4. ساخت و آزمایش برد الکترونیکی
  بعد از آنکه مراحل بالا به درستی طی شد نوبت به ساخت برد الکترونیکی نمونه می‌رسد‌. در این مرحله یک نمونه از برد طراحی شده ساخته می‌شود و آزمایش‌ها و تست‌های عملکردی روی نمونه‌ی ساخته شده انجام می‌شود و در صورت اطمینان از طراحی درست و کارآیی مدنظر‌، برد برای مونتاژ در تعداد بالا به سمت خط مونتاژ می‌رود‌.

طراحان برد‌های الکترونیکی معمولا قبل از طراحی برد الکترونیکی در نرم افزار‌های تخصصی‌، برد را برروی کاغذ و به صورت دستی طراحی می‌کنند تا ایده و مفهوم برد مشخص شود و بعد از آن اقدام به طراحی برد الکترونیکی مد نظر در نرم افزار‌هایی مثل آلتیوم دیزاینر (‌Altium designer‌) و پروتل (‌Protel‌) می‌کنند‌.

استاندارد‌های طراحی برد الکترونیکی

برد‌های الکترونیکی مانند تمامی تجهیزات الکترونیکی استاندارد‌هایی دارند که افراد حاضر در صنعت الکترونیک باید این استاندارد‌ها را رعایت کنند‌، این استاندارد‌ها از مراحل طراحی تا مونتاژ برد‌های الکترونیکی را در بر می‌گیرد و باعث می‌شود تا محصولات تولید شده دارای کیفیت عملکردی و طول عمر کافی باشند‌. استاندارد‌های طراحی برد‌های الکترونیکی را سازمان IPC تحت عنوان استاندارد IPC منتشر می‌کند‌، برخی از این استاندارد‌ها عبارتند از‌: استاندارد IPC-2581‌، IPC-2221 و‌… برای اطلاعات بیشتر راجع به این استاندارد‌ها بیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی استاندارد‌های IPC را مطالعه کنید‌.

یکی دیگر از فرآیند‌هایی که برای استاندارد سازی محصولات الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد فرآیند بررسی DFM است‌. این فرآیند معمولا برای انطباق برد طراحی شده با استاندارد‌های مربوط به مونتاژ برد مورد استفاده قرار‌می‌گیرد‌. ما در آوند الکترونیک در تمامی مراحل طراحی تا مونتاژ برد‌های الکترونیکی از رعایت این استاندارد‌ها مطمئن می‌شویم تا مشتریان عزیز از سلامت و طول عمر کافی برد‌های طراحی شده و نمونه‌های ساخته شده اطمینان داشته باشند‌.

طراحی برد‌ تا تولید تجهیزات الکترونیکی

برای ساخت یک محصول الکترونیکی اولین قدم مشخص سازی کار‌ی است که محصول الکترونیکی باید آن را انجام دهد‌. همان طور که می‌دانید تمامی محصولات الکترونیکی به برد‌های الکترونیکی نیاز دارند‌، در اصل برد الکترونیکی مغز متفکر محصول شماست‌. با مشخص سازی وظیفه‌ای که از محصول انتظار دارید اولین قدم طراحی برد الکترونیکی محصول‌، مطابق با انتظاری است که از آن داریم. آوند الکترونیک با بیش از ۱۰ سال سابقه‌ و تجربه‌ی ۱۰۰ پروژه موفق که در زمینه‌ی طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی دارد می‌تواند برد‌های الکترونیکی مد نظر شما را با توجه به نوع و کاربرد تجهیزات الکترونیکی شما طراحی کند‌.

طراحی برد الکترونیکی در آوند الکترونیک معمولا به وسیله‌ی نرم افزار آلیتوم دیزاینر انجام می‌شود‌. متخصصان و طراحان مجرب آوند الکترونیک با توجه به ساختار و کارآیی محصول شما اقدام به طراحی برد الکترونیکی شما می‌کنند و این طراحی را به همراه یک طرح توجیهی در اختیار شما قرار می‌دهند‌. با تایید شما برد طراحی شده به مرحله‌ی ساخت نمونه اولیه می‌رود‌.

برای ساخت نمونه‌ی اولیه برد الکترونیکی ابتدا روی فایل برد بررسی DFM انجام می‌شود‌. بعد از انجام بررسی به سراغ تولید PCB می‌رویم و همزمان با تولید PCB‌، قطعات الکترونیکی مورد نیاز را تامین می‌کنیم‌. بعد از آن نوبت به بررسی قطعات الکترونیکی می‌رسد و سپس نمونه‌ی اولیه‌ی برد الکترونیکی راهی مرحله‌ی مونتاژ می‌شود‌. برای مونتاژ نمونه‌ی تست و اولیه برد معمولا از روش مونتاژ دستی برد استفاده می‌کنند‌.

بعد از طراحی کردن برد الکترونیکی و تست و آزمایش برد طراحی شده نوبت به ساخت نمونه‌ی اولیه محصول الکترونیکی فرا می‌رسد‌. بعد از ساخت نمونه‌ی اولیه و اطمینان از کارآیی آن به سراغ مونتاژ برد الکترونیکی و تامین قطعات مورد نیاز برای محصول الکترونیکی می‌رویم‌.

در برخی موارد ما بردی را در اختیار داریم و می‌خواهیم‌، بردی مشابه با آن طراحی و تولید کنیم‌. در این حالت ما نیاز به مهندسی معکوس برد الکترونیکی داریم‌. انجام فرآیند مهندسی معکوس باعث می‌شود تا بتوان برد‌هایی مشابه با بردی که داریم طراحی و تولید کنیم‌.

آوند الکترونیک با متخصصان مجربی که در اختیار دارد فرآیند مهندسی معکوس برد‌های الکترونیکی شما را با بهترین کیفیت انجام می‌دهد‌. برای دریافت مشاوره‌ی تخصصی رایگان در این زمینه فرم بالای صفحه را تکمیل کنید تا متخصصان ما در سریع‌ترین زمان با شما تماس بگیرند‌.

مراحل طراحی برد الکترونیکی در آوند الکترونیک

یکی از خدماتی که آوند الکترونیک به شما عزیزان در صنعت الکترونیک می‌دهد طراحی برد‌های الکترونیکی و ساخت تجهیزات الکترونیکی مد نظر شماست‌، در ادامه با مراحل و روشی که می توانید پروژه‌ی طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی خود را به آوند الکترونیک بسپارید بیشتر آشنا می شویم‌:

 1. تکمیل فرم و ثبت اطلاعات تماس‌:
  برای شروع پروسه‌ی برون سپاری طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی خود با آوند الکترونیک می‌توانید با تکمیل فرم بالای صفحه شروع کنید و اطلاعات تماس خود را برای ما در فرم قرار دهید تا کارشناسان مجرب آوند الکترونیک با شما تماس بگیرند.
 2. ارائه‌ی اطلاعات درباره‌ی محصول الکترونیکی مدنظر‌:
  در این مرحله شما اطلاعات محصول الکترونیکی خود و انتظاراتی که از آن دارید را برای کارشناسان آوند الکترونیک بیان می‌کنید‌.
 3. برآورد‌های اولیه پروژه و ارائه پیش فاکتور‌:
  کارشناسان آوند الکترونیک با استناد به اطلاعاتی که شما در اختیارشان گذاشتید برآورد هزینه و زمان مورد نیاز برای طراحی و ساخت نمونه‌ی اولیه برد و محصول الکترونیکی شما را به صورت پیش فاکتور به شما ارائه می‌کنند‌.
 4. انعقاد قرارداد طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی‌:
  با تایید شما روی پیش فاکتور قرارداد‌ی میان شما و آوند الکترونیک منعقد می‌شود و پروسه‌ی طراحی برد و ساخت نمونه‌ی اولیه‌ی آن آغاز می‌شود‌.
 5. انجام تست‌های عملکردی و سلامت نمونه‌ی برد ساخته شده‌:
  با تکمیل طراحی و ساخت نمونه‌ی اولیه‌ی برد الکترونیکی‌، نوبت به انجام تست‌های عملکردی و کنترل کیفی بابت سلامت و اطمینان از کارآیی برد‌، مطابق با درخواست شما می‌رسد.
 6. تکمیل قرار‌داد و انجام پروسه تحویل و تسویه‌:
  با اطمینان پیدا کردن از سلامت و کارآیی برد ساخته شده مطابق با نیاز‌های شما‌، نوبت به تحویل فایل برد و نمونه‌ی اولیه‌ی ساخته شده مطابق با فایل طراحی شده است‌. در صورت رضایت از قرارداد می توانید با شرایط ویژه مونتاژ برد الکترونیکی و ساخت محصولات الکترونیکی خود را به آوند الکترونیک بسپارید‌.