سفارش مونتاژ برد الکترونیکی

SMD - DIP

گروه صنعتی آوند الکترونیک با استفاده از تجهیزات مدرن و تکنولوژی روز دنیا این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در کمترین زمان و با بالاترین دقت، فرآیند مونتاژ بردهای الکترونیکی طراحی شده خود را برون سپاری کنید. با کلیک بر روی دکمه زیر فرآیند مونتاژ برد الکترونیکی خود را آغاز کنید. 

ثبت سفارش مونتاژ برد الکترونیکی

مونتاژ برد الکترونیکی در آوند الکترونیک چه امتیازاتی برای شما دارد؟

فرم ثبت سفارش مونتاژ برد الکترونیکی

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

قیمت مونتاژ برد الکترونیکی SMD

محاسبه‌ی هزینه‌ی مونتاژ برد الکترونیکی smd معمولا به تعداد برد‌های درخواستی‌، تعداد لایه‌های برد و میزان قطعات به کار رفته در برد بستگی دارد‌، به طور مثال برد‌های SMD تک‌لایه در مقایسه با SMD های چند‌لایه هزینه‌ی مونتاژ کمتری دارند‌. تیراژ برد‌ها نیز در قیمت مونتاژ SMD موثر است و هرچه تعداد برد‌های درخواستی بیشتر باشد هزینه‌ی تمام شده به ازای هر برد کاهش می‌یابد‌. از دیگر موارد موثر در قیمت مونتاژ برد الکترونیکی‌، نوع انعطاف پذیری برد است که در این بین برد‌های سخت کمترین هزینه‌ی مونتاژ و برد‌های منعطف بیشترین هزینه را دارند‌. برای ثبت سفارش مونتاژ برد SMD می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت مونتاژ برد الکترونیکی DIP

هزینه‌ی مونتاژ برد DIP به موارد مختلفی از جمله تعداد برد درخواستی‌، تعداد قطعات به کار‌رفته در برد و تعداد حفره‌های برد بستگی دارد‌، همچنین بسته به نوع مونتاژ درخواستی برآورد قیمت مونتاژ متفاوت خواهد بود. در تیراژ پایین صرفه با انجام مونتاژ دستی است اما در تیراژ‌های بالا مونتاژ اتوماتیک به صرفه‌ی بیشتری خواهد داشت‌. از دیگر مواردی که در قیمت مونتاژ برد DIP اهمیت دارد میزان قلع استفاده شده برای مونتاژ برد الکترونیکی است‌، اگر بخواهید از کانکتور‌ها برای اتصال قطعات استفاده کنید میزان قلع مصرفی و به طبع هزینه‌ی مونتاژ برد افزایش پیدا می‌کند. برای ثبت سفارش مونتاژ برد DIP با کارشناسان ما در ارتباط باشید‌.

مونتاژ برد الکترونیکی dip

مراحل ثبت سفارش مونتاژ برد الکترونیکی در آوند چگونه است؟

مونتاژ برد‌های الکترونیکی در آوند الکترونیک دارای مراحلی است که برای ثبت سفارش مونتاژ برد الکترونیکی بهتر است این مراحل را مطالعه کنید تا با این روند آشنا شوید و با خیالی آسوده پروژه‌های مونتاژ خود را به آوند الکترونیک بسپارید‌.

۱- ثبت سفارش

مشتری باید تیراژ کار، تعداد پک SMD و تعداد پک DIP و تعداد قطعات و همچنین فایل PCB و BOM را در اختیار ما قرار دهد. همچنین در صورت تمایل به تامین قطعات توسط تیم آوند،‌ می‌بایست در این مرحله جزییات را به ما اعلام کنید.

۲- تایید فنی

بخش فنی سطح نیازمندی شما برای مونتاژ برد الکترونیکی را با توانایی‌های نویان مطابقت داده و همچنین ایرادات و عدم تطبیق های احتمالی را به شما جهت بررسی و رفع به شما اعلام می‌کند.

۳- تایید مالی و قرار داد

بخش مالی مبلغ پروژه، شیوه پرداخت و سایر تعهدات طرفین را طی یک قرارداد را به امضا طرفین می‌رساند تا پروژه وارد مراحل اجرا شود.

۴- دریافت باز

قطعات ، استنسیل و  PCBهای ارسال شده توسط مشتری بازخوانی و با فایل ها تطبیق داده می شود و درصورت نبود مشکل پروسه مونتاژ شروع خواهد شد.

۵- در دست اقدام

 پروسه مونتاژ برد الکترونیکی و پس از آن کنترل کیفی در این مرحله انجام خواهد شد.

۶- ترخیص و تسویه

بعد از فرآیند مونتاژ برد الکترونیکی کلیه بردهای شما با بسته بندی های استاندارد آماده ترخیص شده و با توجه به شیوه ارسال توافق شده برای مشتری ارسال می‌گردد.

شیوه قیمت گذاری

قیمت مونتاژ برد الکترونیکی SMD به ازای هر پد محاسبه می‌شود پدهای ساده مثل مونتاژ بردهای روشنایی LED کمترین قیمت و پدهای سخت مانند BGA بیشترین قیمت را دارند. قیمت مونتاژ برد الکترونیکی قطعات DIP بر اساس تعداد پد و نوع فرم‌دهی است. فرم‌دهی پیچیده و مونتاژ غیر استاندارد منجر به افزایش هزینه تولید می‌شود.

با مونتاژ برد الکترونیکی بیشتر آشنا شوید

برای تولید برد الکترونیکی باید مراحلی را انجام داد که این مراحل از طراحی اولیه‌ی برد شروع و به کنترل کیفی برد‌ها ختم می‌شود‌، در این بین مهم‌ترین مرحله‌ی ساخت برد‌های الکترونیکی را می‌توان مونتاژ برد الکترونیکی عنوان کرد‌.

پیش از آن‌که با فرآیند مونتاژ برد الکترونیکی آشنا شویم باید برد‌‌های الکترونیکی را بشناسیم‌؛ برد‌های الکترونیکی از مهم‌ترین اجزای صنعت الکترونیک هستند که در تمامی محصولات الکترونیکی کاربرد دارند و نقش مغز متفکر محصول الکتریکی را بازی می‌کنند‌. برد‌های الکترونیکی را امروزه با نام برد‌های مدار چاپی (‌PCB‌) در صنعت الکترونیک می‌شناسند برد‌های PCB معمولا به رنگ سبز‌، نارنجی و آبی هستند و قطعات الکترونیکی در فرآیند مونتاژ برد‌های الکترونیکی روی آن مونتاژ می‌شوند‌. اگر می‌خواهید با برد‌های مدار چاپی به صورت کامل آشنا شوید مقاله‌ی برد‌ مدار چاپی را حتما مطالعه کنید‌.

فرآیند مونتاژ برد الکترونیکی در آوند الکترونیک

به قرار‌دهی و لحیم کاری قطعات الکترونیکی روی برد‌های مدار چاپی مطابق با فایل طراحی شده‌ی برد مونتاژ برد الکترونیکی می‌گویند‌. این مرحله یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل تولید برد الکترونیکی است چرا که نکاتی در مونتاژ برد الکترونیکی وجود دارد که رعایت نکردن و نادیده گرفتن آن‌ها باعث کاهش طول عمر برد و ضعف عملکردی آن می‌شود‌.

یکی از روش‌هایی که برد‌های الکترونیکی را طبق آن دسته بندی می‌کنند دسته بندی برد‌ها بر اساس روش مونتاژ قطعات است‌، برد‌های PCB بر اساس نوع مونتاژ به دو دسته‌ی برد‌های DIP و برد‌های SMD دسته بندی می‌شوند‌. مراحل کلی مونتاژ این ۲ دسته تا حد زیادی مشابه با یکدیگر است ولی در عین حال روش‌های مونتاژ این برد‌ها تفاوت‌هایی با هم دارد‌.

ما در آوند الکترونیک مونتاژ برد الکترونیکی را در تیراژ بالا به صورت اتوماتیک انجام می‌دهیم‌. مونتاژ برد الکترونیکی به صورت اتوماتیک در آوند به وسیله‌ی به روز‌ترین دستگاه‌های روز دنیا و توسط مجرب‌ترین کارشناسان حوزه‌ی الکترونیک انجام می‌شود‌. ما در آوند با تمرکز بر روی کیفیت برد‌های الکترونیکی مونتاژ شده و رعایت استاندارد‌های بین المللی برد‌های الکترونیکی تست شده و با کیفیتی جهانی در اختیار شما قرار می‌دهیم‌.

معمولا برای مونتاژ اولین برد الکترونیکی‌ای که طراحی می‌شود یک تا چند نمونه‌ی تست و اولیه از آن برد ساخته می‌شود تا تولید کننده‌ی برد از عملکرد برد اطمینان حاصل کند‌. برای ساخت نمونه‌های اولیه مونتاژ برد الکترونیکی به صورت اتوماتیک هزینه‌ی خیلی بالایی دارد و صرفه‌ی اقتصادی ندارد برای همین برای تولید نمونه‌های تستی از مونتاژ دستی برد الکترونیکی استفاده می‌شود. در مونتاژ دستی برد الکترونیکی تجربه و دقت کار مونتاژ کنندگان و تکنسین‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است‌. آوند الکترونیک متخصصان محرب و کارآزموده‌ای دارد که می‌توانند مونتاژ دستی بد الکترونیکی را برای شما مشتریان با بهترین کیفیت انجام دهند‌.

بررسی فایل طراحی شده‌ی برد الکترونیکی

آوند الکترونیک برای آن که از پیش آمدن مشکلات احتمالی و تداخل‌هایی که ممکن است در مراحل مونتاژ برد الکترونیکی پیش بیاید‌ جلوگیری کند‌، ابتدا فایل طراحی شده‌ی برد را بررسی می‌کند. به فرآیند بازبینی فایل برد‌های الکترونیکی‌، بررسی DFM می‌گویند که باعث می‌شود تعداد برد‌های خراب به حداقل برسد و از بالا رفتن هزینه‌های مونتاژ و ساخت برد جلوگیری می‌کند‌.

ما در آوند الکترونیک به صورت تخصصی بررسی DFM را انجام می‌دهیم تا برد‌های الکترونیکی‌ای که مونتاژ می‌کنیم مطابق با استاندارد‌ها و ملاحظات الکتریکی باشند‌. این فرآیند برای تمامی پروژه‌ها پیش از شروع پروسه‌ی مونتاژ برد الکترونیکی‌، توسط متخصصان با تجربه انجام می‌شود‌. با انجام این بررسی روی فایل برد الکترونیکی خیلی از مشکلات برد برطرف می‌شود و طول عمر برد افزایش می‌یابد‌. این بررسی در شرکت‌های معتبر جهانی یکی از الزامات محسوب می‌شود و آوند الکترونیک با الگو برداری از بهترین شرکت‌های مونتاژ برد جهانی این بررسی را برای تمامی پروژه‌های خود انجام می‌دهد‌.

جایگذاری قطعات در فرآیند مونتاژ برد الکترونیکی

در مرحله‌ی بعدی قطعات برای مونتاژ روی برد آماده می‌شوند‌ (آماده سازی قطعات معمولا برای مونتاژ DIP کاربرد دارد) و پس از آن جایگذاری قطعات شروع می‌شود‌. جایگذاری قطعات در آوند الکترونیک به صورت تمام اتوماتیک و به وسیله‌ی دستگاهی به نام pick and place انجام می‌شود که به صورت خودکار قطعات را به ترتیب اولویت بر‌ روی برد‌ها قطعه چینی می‌کند‌.

فرآیند لحیم کاری‌ (‌قلع کاری برد‌)

لحیم کاری برد‌های الکترونیکی بسته به نوع قطعات به کار‌ رفته در برد (‌نصب سطحی یا نصب حفره‌ای‌) با فرآیند‌های متفاوتی انجام می‌شود؛ فرایند لحیم کاری قطعات در مونتاژ SMD معمولا به صورت reflow و در مونتاژ DIP به صورت لحیم کاری موجی انجام می‌شود‌.

آوند الکترونیک لحیم کاری بر‌د‌های الکترونیکی شما را به صورت تمام اتوماتیک انجام می‌دهد تا برد‌های الکترونیکی مونتاژ شده بالا‌ترین کیفیت را داشته باشند‌. با وجود انجام اتوماتیک مونتاژ‌، آوند الکترونیک می‌تواند در صورت در‌خواست شما مونتاژ برد‌های الکترونیکی شما را به صورت دستی انجام دهد‌. مونتاژ برد الکترونیکی به روش دستی در آوند الکترونیک توسط متخصصان مجرب انجام می‌شود تا خطای انسانی در این پروسه به حداقل برسد‌.

کنترل کیفی برد‌های الکترونیکی

بعد از اتمام لحیم کاری تقریبا فرآیند مونتاژ برد الکترونیکی به اتمام می‌رسد و فقط بررسی برد‌ها باقی می‌ماند‌. ما در تیم آوند الکترونیک به علت حساسیت روی کیفیت برد‌ الکترونیکی مونتاژ شده‌، کنترل کیفی برد‌‌ها را به وسیله‌ی تکنولوژی بازرسی خودکار نوری‌ (‌AOI‌) و با نهایت دقت انجام می‌دهیم تا از سلامت برد‌های مونتاژ شده مطمئن شویم‌.

استاندارد‌هایی که باید در فرآیند مونتاژ برد‌ الکترونیکی رعایت شود‌

سازمان‌های بین المللی‌ای وجود دارند که استاندارد‌هایی برای روش مونتاژ و مراحل مونتاژ برد الکترونیکی ارائه می‌دهند‌. از معتبر‌ترین و مهم‌ترین این استاندارد ها می‌توان به استاندارد IPC و UI اشاره کرد که بسیار در فرآیند مونتاژ برد الکترونیکی حائز اهمیت هستند‌. آوند الکترونیک با به کار‌گیری متخصصان مجرب و سابقه‌ی درخشانی که در زمینه‌ی مونتاژ برد الکترونیکی دارد توانسته این استاندارد‌ها را هم برای مونتاژ برد‌های DIP و هم برای مونتاژ برد‌های SMD رعایت کند و برد‌های PCB را با کیفیت‌ بالا و مطابق با استاندارد‌های جهانی به شما مشتریان عزیز تحویل دهد‌.

کاربرد برد‌های الکترونیکی در صنایع مختلف

برد‌های الکترونیکی در بسیاری از صایع کاربرد دارند و این کاربرد به حدی حیاتی است که در صورت نبود برد‌های الکترونیکی چنین پیشرفت‌هایی در صنایع مختلف جهانی اتفاق نمی‌افتاد‌. مهم‌ترین صنایعی که برد‌های الکترونیکی در آن‌ها کاربرد دارند عبارتند از‌:

صنعت خودروسازی‌: این صنعت یکی از صنایعی است که جندین سال است که تا حد زیادی به برد‌های الکترونیکی وابسته شده است‌. در خودرو‌های مدرن امروزه تا حد زیادی از برد‌های الکترونیکی برای سیستم‌های مختلف مثل موتور‌، گیربکس‌، ترمز‌، سیستم‌های تهویه و‌… استفاده می‌شود‌.

صنعت پزشکی‌: این صنعت یکی دیگر از صنایع بسیار مهم است که برد‌های الکترونیکی در آن نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند‌. برد‌های الکترونیکی در صنعت پزشکی در دستگاه‌های بسیار زیادی استفاده می‌شوند مثل‌: دستگاه‌های تصویر برداری‌، دستگاه‌های تنفس مصنوعی‌، سمعک‌ها‌، مانیتور‌های مخصوص پزشکی و‌…

صنعت لوازم خانگی و هوشمند سازی خانه‌: در تمامی لوازم خانگی‌ای که با نیروی الکتریکی کار می‌کنند از برد‌های الکترونیکی استفاده شده است‌. برد‌های الکترونیکی برای کنترل عملکرد و ارائه‌ی دستورات خاص به لوازم خانی استفاده می‌شوند‌. یکی دیگر از صنایعی که به تازگی بسیار محبوب شده اس و از برد‌های الکترونیکی در آن استفاده می‌شود صنعت هوشمند سازی خانه است‌.

مزیت‌های ویژه‌ی آوند الکترونیک برای مونتاژ برد الکترونیکی

آوند الکترونیک با هدف ارتقا و حفظ کیفیت محصولات و برد‌های الکترونیکی در صنعت الکترونیک فعالیت می‌کند‌. ما در آوند به فکر کارآیی برد الکترونیکی شما و حفظ طول عمر آن هستیم و از این بابت شما می‌توانید با خیال راحت پروژه‌های مونتاژ برد الکترونیکی خود را به آوند الکترونیک بسپارید‌.

اصل دیگری که در آوند الکترونیک در نظر داریم پیش‌برد پروسه‌ی مونتاژ مطابق با آخرین اصول و استاندارد‌های جهانیست که این امر با استفاده از دانش متخصصان مجرب و دستگاه‌های به روز جهانی در آوند الکترونیک امکان پذیر است‌.